У Києві відбувся SEF-2016, 8-й Міжнародний Форум Сталої Енергетики в Україні

11-12 жовтня у Києві відбувся 8-й Міжнародний Форум Сталої Енергетики в Україні. Подію було присвячено обговоренню новітніх енергетичних технологій, інвестиційних можливостей в сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики.

 

В рамках форуму 350 учасників з 29 країн мали змогу обговорити з керівниками міністерств та відомств України питання, щодо можливостей інвестування у енергоефективність нашої держави.

Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України презентував інвестиційний проект ChornobylSolar. Цей проект повинен повернути до життя території, постраждалі під час катастрофи на ЧАЕС. Передбачається спорудження сонячних електростанцій, потужністю понад 1,2 ГВт.

 

Вадим Улида, Президент Всеукраїнської громадської організації «Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів» у своїй доповіді розповів про досвід впровадження першого в Україні ЕСКО-контракту. Перший реальний досвід дав можливість побачити та усвідомити переваги такого способу фінансування енергоефективних проектів. З схемою ЕСКО-контрактів можуть втілюватися в життя не лише заходи проекти різних об’ємів та для різних сфер. Вадим Улида також відзначив, що ЕСКО-контракти це рішучий крок на зустріч енергетичній незалежності.

Арам Спарталян, директор компанії RECOМ, у своєму виступі відзначив, що український ринок вартий реалізації найтехнологічніших проектів. Саме тому компанія RECOM готова стати одним із головних інвесторів у проекти з відновлювальної енергетики.

Також форум відвідали президент EnergyWatchGroupі архітектор «системи зеленого тарифу» Ханс-Йозеф Фелл, президент WEVA(Всесвітньої асоціації електротранспорту), та президент AVERE(Європейська асоціація електротранспорту) Джоер де Риддер, директор ЕБРР (Європейського банку реконструкції та розвитку) в Україні Шевки Аджунер, дослідник проекту Neo-CarbonEnergyProjectМайкл Чайлд, генеральний директор і засновник Бюро з енергозбереження Естонії та компанії VenditehnikЯан Тепп та інші.